TH-42AF1-SST
Key features of TH-42AF1-SST
Principales caractéristiques
| 42", 500 cd/m², fonctionnement 24 h/24, 7 j/7 |
| Écran interactif Multi-Touch à 10 points de détection embarquant la technologie ShadowSense(TM) |
| SoC (System on a Chip) hautes performances embarquant un CPU quadricœur de 1 GHz, 1 Go de mémoire et 8 Go de stockage interne. |
| Installation et fonctionnement simples Aucun appareil externe ou câble requis. |
| TH-55AF1-SST | TH-49AF1-SST | TH-42AF1-SST | |
|---|---|---|---|
| Screen Size | 55-inch (1387mm) | 49-inch (1232mm) | 42-inch (1064mm) |
| Brightness | 500 cd/m² | 500 cd/m² | 500 cd/m² |
| LCD Panel | IPS/ E-Led | IPS/ E-Led | IPS/ E-Led |
- High touch accuracy
- Fast response time
- Robust and reliable
- Easy to use
- OpenPort PLATFORM for easy management
Extremely accurate and quick to respond
Reliability built in
Both the hardware and software are built for reliability, so these screens are perfect for signage and displaying information in public places. Made with 4mm hardened safety glass, the touchscreens are durable and very tolerant of dirt and objects blocking the sensors. The screens are intended to work continuously, 24/7, and you can opt for early-warning software to alert you if abnormalities are detected.
Intuitive and user-friendly
Flexible sizes
The touchscreens come in three different sizes: 42”, 49” and 55”. It’s possible to mount the screens in either portrait or landscape orientation, giving you the flexibility to create self-service kiosks and POS displays.